مصالح فروشی ساختمان تختی و در منطقه تختی

مصالح فروشی تختی فروش مصالح ساختمانی تختیمصالح فروشی تختی فروش مصالح ساختمانی تختی 09125765158-آقای غلامی-با تخفیف مشاوره رایگان شبانه روزی کارگران مجرب مصالح فروشی محدوده تختی فروش مصالح ساختمانی محدوده تختی مصالح فروشی منطقه تختی فروش مصالح ساختمانی منطقه تختی مصالح فروشی مرکز تهیه و فروش مصالح ساختمانی انبوه سازان و پیمانکار ساختمان فروش انواع مصالح ساختمانی سیمان ماسه اجر بلوک سفال فروش بلوک سیمانی در تختی حمل بار ادارات در تختی فروش مصحالح ساختمان با نرخ اتحادیه فروش ماسه در تختی فروش پوکه معدنی در تختی فروش سفال و آجر فروش تیرچه سقف و فروش فوم سقفی در سایزهای مختلف شرکت ساختمانی آماده فروش انواع بتن آماده در مدل های مختلف میباشد برای خرید بتن آماده با ما تماس بگیرید تولید و فروش تیرچه بتنی و تیرچه فلزی کرمیت در تختی

مصالح ساختمانی عبارت است از موادی که برای ساخت وساز استفاده می شوند.بسیاری از موادی که به صورت طبیعی ایجاد می شوند (مانند رس ماسه چوب سنگ و حتی شاخ و برگ های کوچک).فروش مصالح ساختمانیبرای ساختن یک ساختمان کاربرد دارند.به غیر از مواد و مصالح طبیعی برخی از مواد ساخته شده توسط انسان نیز به صورت ترکیبی در ساخت وساز استفاده می شوند.در بسیاری از کشورها تولید مصالح ساختمانی به صورت یک صنعت درآمده است

قیمت های مصالح ساختمانی به روز سفارش حمل بار خرید به صورت یکجا و تحویل به موقع مصالح از جمله پرچالش ترین کارهایی است که در حوزه ساختمان سازی انجام می گیرد البته در این چالش ها نباید اعتماد به واسطه ها یا دلالان را هم نیز فراموش کرد.به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال روش دیگری برای خرید مصالح موردنیاز خود هستند.یکی از روش های خرید مصالح خرید به صورت آنلاین از طریق وب سایت یا اپلیکیشن مصالح ساختمانی است.یکی از این پلت فرم ها برای دستیابی به اطلاعات دقیق مصالح صنعت ساختمان است.
خرید مصالح ساختمانی آنلاین جایگزین بازار سنتی یکی از بزرگ ترین مزایای خرید مصالح آنلاین خرید چندین محصول مختلف از برندهای متفاوت و به صورت یکجا است و کاهش هزینه حمل بار است.از دیگر مزایای سفارش آنلاین مصالح ساختمانی صرفه جویی در زمان خرید و سفارش محصولات است.با ارائه محصولات با کیفیت و استاندارد در سریع ترین زمان ممکن کمک می کند تا تمامی محصولات و نیازهای خود را تنها با چند کلیک خریداری کنید.

از دیگر مزایای آن می توان به قیمت تحویلی پایین به دلیل همکاری با تولیدکنندگان اصلی حذف دلالان یا واسطه های بازار مصالح ارسال به مکان مورد نظر مشاوره رایگان خرید به صورت یکجا پشتیبانی در ساعات اداری تحویل به موقع مصالح قابلیت رویت پروسه ارسال و توضیحات جامع و کامل در مورد هر نوع مصالح در هنگام سفارش اشاره کرد.
تمامی اقلام مختلفی که در ساخت یک ساختمان از مرحله نازک کاری تا نماسازی به کار می رود مصالح ساختمانی گفته می شود.مصالح ساختمانی با گذشت زمان و تحول و افزایش ساخت و ساز دچار تغییرات عمده ای شده اند.مصالحی که اکنون استفاده می شود در اصل مصالح قدیمی هستند که در طی زمان نه تنها از نظر ظاهری بلکه از نظر مواد تشکیل دهنده و مقاومت تغییرات زیادی کرده اند.در گذشته مصالح ساختمانی نافذ تر و طول عمر کمتری داشته اند و همچنین شکل ظاهری آنها با گذشت زمان دچار دگرگونی شده است.امروزه مصالح ساختمانی دارای تنوع و طول عمر بیشتری می باشند.

در حال حاضر ساختمان ها بر اساس و متناسب با نیاز بشر ساخته می شوند که این صنعت نسبت به گذشته تغییرات بسیاری کرده است.این تغییرات نه تنها شامل مصالح ساختمانی بلکه شامل نوع ساخت و ساز نیز می باشد.امروزه به علت افزایش روز افزون جمعیت صنعت ساخت و ساز بیشتر به سمت ساختن آسمان خراش ها و آپارتمان ها می رود به همین دلیل ساختمان و مصالح ساختمانی باید دارای مقاومت بسیار زیاد باشد تا بتواند ابتدایی ترین نیاز بشر یعنی امنیت را برآورده سازد.مصالح ساختمانی بسیار متنوع و مختلف با کارایی های متفاوتی هستند.شما می توانید با مراجعه به سایت مصالح مارکت با انواع مصالح ساختمانی آشنایی پبدا کرده و همچنین از قیمت مصالح ساختمانی آگاه گردید.سایت مصالح مارکت با به روزترین اطلاعات درباره مصالح ساختمانی قصد دارد تا راهی نوین در صنعت ساخت و ساز ایجاد نماید.

آیا سیمان پرکاربرد ترین مصالح ساختمانی است؟

یکی از پرکاربردی ترین مصالح در ساختمان سیمان است.این مصالح ساختمانی از ترکیب آهک (اکسید کلسیم)با اکسیدهای قلیایی اکسید آهن اکسید سیلیسیم اکسید آلومینیوم و اکسید منیزیم بدست می آید.سیمان در اصل یک ماده چسباننده آبی است که در ترکیب با آب سفت شده و به ماده ای سخت تبدیل می شود.در اصل در ابتدای ترکیب سیمان با آب این ماده شیمیایی تبدیل به خمیر شده و با گذشت زمان سفت می شود به همین دلیل کاربرد بسیاری در چسباندن مصالح به یکدیگر دارد.سیمان در انواع مختلفی تولید و به بازار ارائه می شود.سیمان پرتلند(که خود در 5 نوع تولید می شود)سیمان سفید سیمان پورزولانی از انواع سیمان است.

ویزگی های مهم سیمان و انواع آن چیست؟

انواع مختلف سیمان با ترکیب با آب به جسمی سخت تبدیل شده که دارای مقاومت بالایی است تفاوت انواع سیمان در زمان گیرش آنها و همچنین میزان مقاومت آنها است.نکته قابل توجه در هنگام استفاده از سیمان این است که این ماده در هنگام سخت شدن منقبض می گردد به همین دلیل در هنگام استفاده از سیمان حتما باید از پرکننده ها استفاده شود.در اصل پرکننده ها میزان انقباض سیمان را کاهش می دهند.سیمان مقاومت بسیار بالایی در برابر آتش دارد و همچنین دارای مقاومت فشاری بالایی است به همین دلیل نسبت به ضربه مقاوم است.در آخر باید گفته شود که قیمت سیمان بستگی بسیار زیادی به نوع آن دارد.برای اطلاع از قیمت ها می توانید به سایت مصالح مارکت مراجعه کنید.

مصالح ساختمانی چیست؟

مصالح ساختمانی درحقیقت هر ماده ای است که برای اهداف ساخت و ساز استفاده می شود.چوب سیمان سنگ آهک بتن آجر و رس از رایج ترین مصالح ساختمانی هستند.قیمت مصالح ساختمانی نوع پروژه های ساختمانی و کیفیت مواد از عواملی هستند که در انتخاب این مصالح نقش دارند.

انواع مصالح ساختمانی

  1. مصالح سنتی:برگ شاخه پوست حیوان سنگ و …
  2. مصالح ساختمانی رایج:گچ آهن سیمان بتن چوب پلاستیک و …
  3. مصالح ساختمانی نوین:انواع کامپوزیت ها و محصولات مصنوعی

بسیاری از مواد طبیعی مثل رس شن و ماسه چوب سنگ و حتی شاخه و برگ برای اهداف ساخت و ساز استفاده می شدند.علاوه بر مواد طبیعی موادی مصنوعی که ساخت دست انسان هستند نیز در ساختمان سازی استفاده می شوند.تولید مصالح ساختمانی و صنعت ساخت و ساز بخش بزرگی از بازار و صنایع دیگری مثل نجاری لوله کشی عایق کاری سرهم بندی و بسیاری از موارد دیگر را در بر می گیرد.

مصالح طبیعی همان موادی هستند که به صورت خالص در طبیعت یافت می شوند و درصدی از آنها به صورت صنعتی فرآوری می شود؛ مثل چوب و شیشه.
مصالح مصنوعی نیز موادی هستند که پس از دستکاری های انسان در صنایع مختلف تولید می شوند؛ مثل پلاستیک و رنگ های نفتی.

گل سنگ و بافت های گیاهی از اساسی ترین موادی هستند که مردم سراسر جهان برای ساختن پناهگاه و خانه هایی مطابق با شرایط اقلیمی از آنها استفاده می کردند.

سنگ اصلی ترین مولفه ی ساخت ساختمان به شمار می رفت.گل نیز برای پر کردن فضاهای خالی و عایق کردن استفاده می شد و کاربرد بتن هایی امروزی را داشت.

فروش آجر و بلوک

آجر و بلوک یکی از پرمصرف ترین مصالح ساختمانی میباشد

فروش بتن آماده

بتن یک مصالح ساختمانی کامپوزیتی است که در ترکیب با اتصال دهنده ها استفاده می شود.رایج ترین نوع بتن از سنگ هایی معدنی مثل شن و ماسه و سیمان و آب تشکیل می شود.

پس از ترکیب شن و ماسه با آب و سیمان بتن تشکیل می شود که همانند سنگ یکپارچه سخت و محکم است.بتن از استحکام کششی کمی برخوردار است؛ بنابراین برای افزایش استحکام آن از میله های فولادی استفاده می شود.

مصالح فروشیهنگام ساخت بتن حباب های هوایی در آن ایجاد می شود که سازه را ضعیف می کند.بنابراین از ویبراتورهایی استفاده می شود که حباب ها را از بتن خیس خارج می کند.

بتن از اصلی ترین مصالح ساختمانی است که در ساختمان سازی مدرن بیشترین کاربرد را دارد.طول عمر بالا شکل پذیری و سهولت حمل و نقل از دلایل اصلی گسترش استفاده از بتن هستند.

فروش سرامیک در مصالح فروشی

سرامیک از دیگر مصالح ساختمانی است که برای پوشش نواحی از ساختمان مثل کف دیوارها پیشخوان آشپزخانه و حتی سقف کاربرد دارد.در برخی مناطق در نمای ساختمان نیز از سرامیک استفاده می کنند.

سرامیک در حقیقت از فرآوری خاک رس و گرما دادن آن ساخته می شود.البته روش های جدیدتری برای تولید سرامیک وجود دارند که کیفیت های بالاتری از این مصالح ساختمانی را ارائه می کنند.

نقش پلاستیک در مصالح ساختمان چیست؟

لوله های پلاستیکی که زیر سطوح بتنی در ساختمان ها نفوذ کرده اند نوعی ترکیب مصنوعی شیمیایی هستند که در قالب و شکل های مختلفی تولید می شوند.

پلاستیک از لحاظ مقاومت در برابر گرما انعطاف پذیری و استحکام تنوع بالایی دارد.این مصالح ساختمانی مصنوعی از سازگاری بالا و وزن بسیار کمی برخوردار است که باعث می شود کاربرد گسترده ای در صنعت ساختمان سازی امروزی داشته باشد.

فوم سقف چیست؟

ورقه های فومی که از ترکیبات پلی استایرن یا پلی اورتان هستند در ساختمان سازی مدرن کاربرد دارند.این مصالح ساختمانی از وزن کم و شکل پذیری بالایی برخوردار است که از آن به عنوان عایق استفاده می شود.فوم به صورت پنل های عایق بندی کاربرد دارد که فضای بین چوب و سیمان در ساختمان ها را پر می کند.

کامپوزیت سیمان

کامپوزیت های اتصال دهنده ی سیمانی یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی در این صنعت به شمار می روند.این محصولات از ترکیب خمیر سیمان با آب تشکیل می شوند که می توانند چوب الیاف مختلف و هر ماده ی مشابهی را به هم متصل کنند.در این فرآیند از مواد فیبری مختلف مثل کاغذ و فایبر گلاس به عنوان اتصال دهنده استفاده می شود.

الیاف چوبی و فیبری از ترکیب مواد مختلفی مثل کربوهیدرات گلیکوزیدها و فنول ها ایجاد می شوند.این ترکیبات می توانند سرعت خشک شدن سیمان را کمتر کنند.بنابراین قبل از اینکه از چوب در کامپوزیت سیمانی استفاده شود مقاومت آن با سیمان ارزیابی می شود.

مصالح ساختمانی در ساختمان سازی مدرن

ساختمان سازی مدرن یک صنعت میلیاردی است.تولید و بهره برداری مصالح ساختمانی خام برای اهداف ساختمان سازی در سطح جهانی ارزیابی و مقایسه می شود.مسائل محیط زیستی نیز از دیگر مواردی است که در این صنعت به عنوان یک عامل اصلی به شمار می رود.در دسترس بودن مقاومت و سازگاری مصالح ساختمانی مهم و همچنین تولید آنها در مقیاس وسیع به زیستگاه های انسانی بستگی دارد.

قیمت مصالح ساختمانی

هزینه ی اولیه ی تولید مصالح ساختمانی قیمت خرید آنها را مشخص می کند.همین مساله عامل تعیین کننده برای انتخاب و استفاده از برخی مصالح است.

گاهی اوقات مردم عواملی مثل صرفه جویی انرژی و مقاومت بالای مصالح را در نظر می گیرند.هزینه ی بیشتر به شرط کیفیت و طول عمر بالاتر برای افراد تعیین کننده است.برخی مصالح به نگهداری بیشتری نیاز دارند و در عین حال هزینه ی کمتری دارند که در تصمیم گیری نهایی به افراد کمک می کند.

ایمنی در برابر آتش و باد از دیگر فاکتورهای اساسی است که هنگام خرید در نظر گرفته می شود؛ اما تمامی این موارد در شرایطی تعیین کننده هستند که بودجه ی کافی وجود داشته باشد.پیشرفت علم و فناوری همیشه تازه هایی را به همراه دارد که می تواند محصولات جدیدی را به بازار معرفی کند؛ محصولاتی که در عین کیفیت و دوام بالا از هزینه ی کمتری برخوردار هستند.در آینده ای نزدیک شاهد نوآوری هایی خواهیم بود که از همه ی استانداردهای لازم برخوردارند و در دسترس همه ی افراد قرار می گیرند.

مصالح ساختمانی به متریال هایی گفته می شود که از آن ها در احداث و تولید سازه های مختلف استفاده می شود.در احداث یک بنا مصالح مختلفی به کار می روند که به صورت طبیعی یا مصنوعی و خام یا ترکیبی بوده و هر کدام دارای ویژگی های منحصر بفرد می باشند.

آشنایی با این مصالح به منظور ترسیم نقشه های ساختمانی و اجرای آن ها ضروری است از این رو فعالان حوزه ساخت و ساز باید به خوبی با مواد و مصالح ساختمانی آشنا باشند تا سازه ای مقاوم و با دوام احداث نمایند.رایج ترین مصالحی که از گذشته تا امروز مورد استفاده قرار گرفته اند و همچنان جایگاه خود را در صنعت معماری و ساختمان سازی حفظ نموده اند چوب سیمان فلز آجر و بتن می باشند.

این متریال ها به دلیل مقاومت بسیار بالا و هزینه مقرون بصرفه در پروژه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.در دنیای مدرن امروز مصالح ساختمانی نوین توسط صنعتگران تولید و به بازار عرضه می شوند که در مقایسه با مصالح قدیمی قابلیت ها و مزایای بی شماری دارند.

هر یک از این مصالح با توجه به مقاومت و کارایی خود در قسمت های مختلف ساختمان به کار می روند.آنچه که در ادامه این مطلب از به بیان آن می پردازیم معرفی انواع مصالح ساختمانی و کاربرد آن هاست.با ما همراه باشید.
انواع مصالح بر اساس جنس

اگر بخواهیم مصالح ساختمانی را بر اساس جنس دسته بندی کنیم می توانیم به دو دسته مصالح مرکب و مصالح ساده اشاره نماییم.

مصالح ساده:مصالح ساده به مصالح طبیعی یا مصنوعی گفته می شود که مواد تشکیل دهنده آن ها مشابه باشد.مصالحی نظیر شن آجر سیمان و بلوک جزء مصالح ساده به شمار می آیند.
مصالح مرکب:مصالح مرکب به مصالح طبیعی و یا مصنوعی گفته می شود که در تولید آن ها از چند متریال استفاده می گردد.انواع ملات بتن و ایزوگام جزء مصالح مرکب هستند.

انواع مصالح ساختمانی بر اساس نحوه تولید چیست؟

هر کدام از مصالح ساختمانی به شیوه ای متفاوت تولید و در اختیار مصرف کننده قرار می گیرند اما در کل می توان گفت مصالح یا به صورت پیش ساخته و یا به شکل درجا در صنعت ساختمان تولید و استفاده می شوند.

  1. مصالح ساختمانی پیش ساخته:مصالح پیش ساخته به مصالحی گفته می شود که در کارخانه یا کارگاه های مختلف تولید و سپس به محل اجرای پروژه منتقل و استفاده می گردند.با استفاده از مصالح پیش ساخته هزینه های کلی پروژه و زمان اجرای آن کاهش می یابد.همچنین با کاهش میزان ضایعات ساخت و ساز گامی موثر در جهت حفظ محیط زیست برداشته خواهد شد.هر چند ممکن است این مصالح در برابر اعمال تغییرات از انعطاف پذیری لازم برخوردار نباشند و مراحل اولیه طراحی و تولید آن ها زمان بر بوده اما اهمیت و کارایی مصالح پیش ساخته در ساخت و ساز را نمی توان نادیده گرفت.دال بتنی پیش ساخته دیوارهای بتنی پیش ساخته پانل های گچی پیش ساخته کاشی و سرامیک انواع بلوک و آجر از جمله مصالحی هستند که در کارخانه تولید و سپس در اختیار سازندگان قرار می گیرند.
  2. مصالح ساختمانی درجا:مصالح درجا همانطور که مشخص است به مصالحی گفته می شود که در محل اجرای پروژه های ساخت و ساز تولید و مورد استفاده قرار می گیرند.برای مثال می توان به انواع ملات قیرگونی درجا اسکلت ساختمان چهارچوب درجا و بتن درجا به عنوان مصالح درجا اشاره نمود.

مصالح ساختمانی و کاربرد آن ها چیست؟

فروش خاک رس

خاک ترکیبی از مواد عالی و معدنی است که در اثر هوازدگی و تخریب سنگ ها ایجاد می شود.خاک ها به دو دسته چسبنده و غیر چسبنده تقسیم می شوند و دارای دانه بندی ریز یا درشت هستند.سطحی ترین لایه سطح زمین خاک است که نوع آن به شرایط آب و هوایی نوع سنگ اولیه فعالیت موجودات زنده و منطقه جغرافیایی وابسته است.

خاک رس یکی از انواع خاک های چسبنده می باشد که در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد.این خاک نتیجه فرسایش سنگ های دگرگونی و آذرین است و به دلیل داشتن دانه های بسیار ریز آن را کلوئید نیز نامیده اند.نکته مهم در استفاده از این متریال انتخاب نمونه ای با کیفیت از آن می باشد.

خاک رس بهترین متریالی است که می توان برای کنترل دمای ساختمان از آن استفاده نمود.استفاده از خاک رس به ایجاد پایداری گرما در ساختمان کمک می کند.از آن جایی که ساخت خانه ها به گونه ای است که در تابستان و زمستان هوای گرم یا سرد به داخل نفوذ می کند استفاده از خاک رس در ساختمان سازی تا حد زیادی می تواند در تثبیت گرما و سرما و کنترل دما کارگشا باشد.

کاربرد خاک رس

از خاک رس در تولید مصالحی مثل آجر کاشی سرامیک ملات گچ و خاک سفته ملات گل آهک کاه گل و سفال استفاده می شود.دلیل اصلی استفاده از این ماده قیمت مناسب سهولت استفاده و کندگیر بودن آن می باشد.

فروش سنگ

یکی از مصالحی که از زمان های دور تاکنون از آن در ساختمان سازی استفاده می شود سنگ است.سنگ به مواد جامد و سختی گفته می شود که از پیوند یک یا چند کانی تشکیل شده و به سه دسته کلی سنگ های آذرین سنگ های رسوبی و سنگ های دگرگون تقسیم می گردد.

عنصر اصلی تمام سنگ ها سیلیس است اما با توجه به شرایطی که در آن شکل می گیرند شامل کانی ها و مواد تشکیل دهنده متفاوت خواهند بود.یکی از مزیت های استفاده از این متریال در دسترس بودن آن می باشد.
انواع سنگ ساختمانی

سنگ ها انواع مختلفی دارند که با توجه به مقاومت و کارایی لازم انتخاب و در امور گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند.سنگ هایی که در طبیعت یافت می شوند شامل سنگ گرانیت سنگ مرمر سنگ تراورتن سنگ کوارتزیت سنگ مرمریت ماسه سنگ سنگ گابرو و سنگ دیوریت می باشند.

در صنعت ساخت و ساز سنگ ها را به دو صورت طبیعی یا خام و غیر طبیعی یا کارشده مورد استفاده قرار می دهند.سنگ های طبیعی همان سنگ های رودخانه ای سنگ های لاشه ای سنگ های لایه ای و سنگ های کوهی هستند اما سنگ های کار شده به سنگ هایی گفته می شود که با توجه به کاربرد خود به طرق مختلف بر روی آن ها کار می شود.سنگ لوحی سنگ چند وجهی سنگ قواره ای و سنگ دو تیشه جزء این نوع سنگ ها می باشند.
کاربرد سنگ

همانطور که می دانید در کشور ما معادن سنگ به وفور یافت می شوند از این رو در اکثر پروژه های ساخت و ساز از این نوع مصالح ساختمانی به دلیل قیمت مناسب مقاومت بالا و سهل الوصول بودن استفاده می گردد.

تنوع بالای سنگ امکان استفاده از این متریال را در مکان های مختلف فراهم نموده است.از جمله کاربردهای این مصالح مقاوم و با دوام ساخت تونل ها پل ها کف سازی پی سازی نماسازی سنگ چینی دکوراسیون داخلی و ساخت پله می باشد.برای اطلاع از قیمت انواع سنگ به بخش قیمت سنگ مراجعه فرمایید.

فروش چوب

چوب از مصالحی محسوب می شود که از دل طبیعت به دست می آید.از این متریال در ساخت المان هایی که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند استفاده می شود.در ساخت بیش تر ساختمان ها و در انواع شرایط آب و هوایی این ماده کاربرد ویژه ای دارد.چوب دارای انواع گوناگون است از این رو کیفیت انواع مختلف آن با یکدیگر متفاوت می باشد.

حتی این امکان وجود دارد که چوب های حاصل از یک نمونه گیاه و درخت نیز کیفیت های متفاوتی داشته باشند.از این رو از انواع مختلف چوب در مصارف گوناگون استفاده می شود.بد نیست بدانید یکی از عوامل تاثیرگذار در میزان کیفیت چوب شرایط رشد آن می باشد.

انواع چوب

در کل چوب را می توان به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم نمود.چوب طبیعی به چوب درختان جنگلی گفته می شود که دارای رنگ و بافت طبیعی بوده و در انواع مختلف یافت می شوند.

چوب های مصنوعی حاصل فرآوری چوب طبیعی می باشند و به دلیل مقاومت در برابر نفوذ آب حرارت گرد و غبار و تنوع بالا به نسبت چوب طبیعی کاربرد بیشتری دارند.قیمت چوب مصنوعی در مقایسه با چوب طبیعی مقرون بصرفه تر است.چوب مصنوعی نوعی از مصالح است که در انواع مختلف نظیر MDF پلی وود نئوپان و اچ دی اف تولید و در اختیار مشتریان قرار می گیرد.
کاربرد چوب

از چوب برای مصارف گوناگون ساختمانی از جمله ساخت درب و پنجره اعضای باربر ساختمان نماسازی بنا کفپوش دیوارپوش راه پله و تیرهای چوبی استفاده می شود.برای اطلاع از قیمت های این نوع مصالح ساختمانی به بخش قیمت چوب مراجعه فرمایید.

فروش آجر

آجر نوعی مصالح پرکاربرد در صنعت ساخت و ساز است که در گذشته از پختن خشت بدست می آمد.آجرهای خشتی که در قدیم استفاده می شدند به دو طریق دستی و ماشینی تولید و در اختیار مصرف کننده قرار می گرفتند.

آجر را می توان از جمله قدیمی ترین مصالح ساختمانی دانست که از خاک رس و مواد دیگر در کوره های آجرپزی به وسیله حرارت بالا تولید می شود.آجرها با توجه به مواد اولیه و کاربرد خود در کوره های مختلف حرارت می بینند از جمله کوره هوفمن کوره تونلی کوره تنوره ای.برای اطلاع از قیمت انواع آجر به قسمت قیمت آجر مراجعه کنید.
انواع آجر

برای آشنایی با انواع آجر می توانید به لینک مورد نظر مراجعه نمایید اما به طور مختصر انواع این مصالح ساختمانی پر مصرف شامل موارد زیر می باشند:

آجر معمولی:آجر فشاری آجر سفید و آجر قزاقی از جمله آجرهای معمولی هستند که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند.

آجر سفالی:آجر سفالی در مقایسه با آجر معمولی وزن سبکی دارد و به دو دسته سقفی و دیواری تقسیم می شود.اصولاً برای اینکه راحت تر به ملات بچسبد آن را به صورت سوراخ دار تولید می کنند.

آجر جوش:آجر جوش از جمله آجرهایی است که در برابر ضربه لب پریدگی سائیدگی مواد شیمیایی یخبندان و لب پر شدن بسیار مقاوم است.آجر جوشی که برای مصارف ساختمانی به کار می رود نهایتاً تا ۶ درصد آب جذب می کند.
بخوانید! تاثیر نانو پوشش های آنتی باکتریال بر مقاومت چوب

آجر نسوز:آجر نسوز از مقاومت بالایی در برابر حرارت برخوردار است از این رو در محیط هایی که میزان حرارت بالاست مورد استفاده قرار می گیرد.ماده اصلی تشکیل دهنده این آجر خاک رس ذوب نشدنی است.آجر نسوز فاقد مواد قلیایی و یا آهک بوده و در رنگ های مختلف تولید می شود.

آجر سنگفرش:آجرهای مخصوص سنگفرش از مقاومت لازم در برابر سایش و جذب آب برخوردارند و برای سنگفرش نمودن مکان های مختلف و کف سازی استفاده می شوند.

بتن:بتن از مخلوط آب و سیمان بدست می آید.سیمان مورد استفاده در بتن از نوع پرتلند می باشد.هنگام ساخت این محصول به منظور جلوگیری از ایجاد حباب که موجب کاهش استقامت بتن می شود از ویبراتورهای ویژه ای استفاده می گردد.

انواع بتن چیست؟

بتن سنگین:بتنی که در ساخت آن از سنگدانه های سنگین استفاده می شود بتن سنگین نام دارد.وزن این بتن بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است.

بتن سبک:بتن سبک به بتنی گفته می شود که سنگدانه های آن وزن کمی دارند.اگر وزن بتن کمتر از ۱۹۲۰ کیلوگرم بر متر مربع باشد جزء بتن سبک به شمار می آید.از بتن سبک برای ساخت بلوک های بتنی استفاده می شود.

بتن متخلخل:به بتنی که دارای روزنه ها و حفره های متعدد به منظور عبور آب یا هوا باشد بتن متخلخل گفته می شود.

بتن سبک هوادار:در تولید این بتن از افزودنی های هوازا استفاده می شود.بتن سبک هوادار در مکان هایی که امکان ذوب و انجماد بتن وجود دارد استفاده می گردد.

بتن با مقاومت بالا:بتن با مقاومت بالا دارای مقاومتی بالاتر از ۴۰ مگاپاسکال است.هنگامی که نسبت آب به سیمان کم شود بتن با مقاومت بالا تولید می گردد.خواص مکانیکی این بتن بسیار بالاست و مواد شیمیایی نمی توانند به آن آسیبی وارد کنند.

بتن پلیمری:در این نوع بتن از مواد پلیمری به منظور اتصال سنگدانه های بتنی استفاده می شود از این رو در تولید آن سیمان حذف می شود.مواد پلیمری حجم حفره های بین سنگدانه ها را به میزان قابل توجه کاهش می دهند.

بتن خودمتراکم:بتن خود متراکم به بتنی گفته می شود که نیاز به ویبره نداشته و تنها با وزن خود متراکم می گردد.این بتن برای بتن ریزی های حجیم کاربرد دارد.
کاربرد بتن

در بین مصالح ساختمانی بتن ماده ای بسیار مقاوم است که برای مقاوم سازی سازه مورد استفاده قرار می گیرد.بتن ها با توجه به نوع خود در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند اما در کل برای ساخت پل ها سدها کف سازی ها تونل ها و کفپوش کاربرد دارند.

فروش آهن آلات

آهن آلات از جمله مصالحی هستند که به دلیل مقاومت بسیار بالا و قابلیت شکل پذیری به وفور در امور ساخت و ساز استفاده می شوند.اصولاً این مصالح به صورت خالص به کار نمی روند بلکه آلیاژهای آن مورد مصرف قرار می گیرند.

فولاد مس چدن آلومینیوم و فولاد از جمله آلیاژهای آهن هستند که هر کدام کاربرد متفاوتی دارند.آهن آلات دوام و مقاومت سازه را افزایش می دهند اما تنها عیب آن ها عدم مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی است.از این رو از روکش های مختلف برای آن استفاده می شود.

فروش گچ

پخش انواع گچ های ساختمانی تولید و فروش انواع گچ های ساختمانی میکرونیزه ساتن گیپتون توچال سیوا عاملیت فروش کارخانه های گچ سیمین سمنان آماده همکاری با شرکت های ساختمانی انبوه سازان و پروژه های عمرانی و پروژه های شخصی هستیم توزیع گچ حریر سفید کاری و معمولی توسط عامل کارخانه به قیمت کارخانه در بسته بندی 40 کیلویی به تمام نقاط پخش انواع گچ های ساختمانی توزیع انواع گچ های سفید کاری گچ های زیرکار گچ و خاک آماده گچ گیپتون گچ ضد آب و دیوارهای گچی.عاملیت فروش کارخانه های گچ ساوه و کارخانه های گچ سمنان برندهای موجود :گچ جم-گچ بنوید-گچ جامکو-گچ آرین-گچ زمرد سمنان-گچ آریا سمنان

گچ پودری نرم و سفید رنگ است که از سنگ گچ بدست می آید.این ماده مستقیماً از سنگ گچ حاصل شده و از هیچ ماده افزودنی در تولید آن استفاده نمی شود.برای اطلاع از قیمت این محصول به بخش قیمت گچ مراجعه فرمایید.
انواع گچ

گچ هایی که برای مصارف ساختمانی استقاده می شوند به شرح زیر می باشند:

گچ سفیدکاری:قیمت گچ سفیدکاری بسیار مناسب است.این گچ به منظور پوشش سطح و سفیدکاری دیوارها به کار می رود و رنگ آن کاملاً سفید است.

گچ میکرونیزه:این گچ از فرآوری گچ معمولی تولید می شود.گچ میکرونیزه به منظور کشته کشی سفیدکاری و گچ بری مصرف می شود.

گچ عاج:گچ عاج دانه بندی بسیار ریز دارد و زمان گیرش آن طولانی است.از این متریال برای کشته کشی بنا و ساخت پنل های پیش ساخته گچی استفاده می گردد.

گچ گیپتون:چسبندگی این نوع گچ به نسبت سایر گچ ها بالاتر است.این گچ بر روی انواع سطوح از قبیل بلوک های بتنی سطوح فومی و سطوح بتنی متخلخل قابل اجراست.

گچ سیوا:این گچ در برابر رطوبت مقاومت مناسبی دارد و از انتقال حرارت و صوت جلوگیری می کند.گچ سیوا از ترکیب گچ میکرونیزه با سایر افزودنی ها حاصل می شود.این نوع گچ برای زیرکاری بسیار مناسب است.
کاربرد گچ

گچ از جمله مصالح زودگیر است و از آن برای ساخت ملات سفیدکاری سقف و دیوارهای ساختمان ساخت پنل های پیش ساخته و المان های دکوراتیو استفاده می شود.
گچ

فروش سیمان

سیمان در بین مصالح ساختمانی بسیار پر مصرف است و از ترکیب مواد آهکی مانند آلومینیوم اکسید و سیلیسیم تشکیل می شود.این ماده به صورت پودری بسیار نرم تولید شده و به صورت فله ای و یا بسته بندی در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.ترکیب سیمان با آب ماده ای سخت به نام بتن ایجاد می نماید که نقش مهمی در مقاوم سازی سازه های مختلف ایفا می کند.
انواع سیمان

سیمان پرتلند:سیمان پرتلند از جمله مرغوب ترین نوع سیمان است که در ساخت و ساز کاربرد ویژه ای دارد.این سیمان دارای تیپ ۱ الی ۵ است که هر کدام از آن ها با توجه به قابلیت ها و کارایی های لازم در مکان های مختلف قابل استفاده هستند.

سیمان رنگی:سیمان رنگی با افزودن رنگدانه به سیمان سفید ایجاد می شود.این سیمان سطحی صاف و یکدست ایجاد می کند از این رو برای پوشش نمای ساختمان بهترین گزینه است.سیمان رنگی مقاومت مکانیکی بالایی دارد و دچار ترک خوردگی نمی گردد.

سیمان نسوز:سیمان نسوز در برابر حرارت های بالا و شوک حرارتی مواد خورنده سولفات ها سائیدگی ضربه و آب های اسیدی مقاومت خود را حفظ می کند.این سیمان به نسبت سیمان پرتلند زودتر سخت می شود.
کاربرد سیمان

سیمان مهم ترین ماده در ساخت و ساز است و از آن برای مصارف متعدد نظیر ساخت قطعات از پیش ساخته ساخت تونل ها و پل ها راه سازی و تولید بتن استفاده می شود.برای کسب اطلاع در مورد قیمت سیمان کلیک کنید.
سیمان

مصالح نوین ساختمانی

با پیشرفت علم و تکنولوژی و استفاده از شیوه های نوین در ساخت مصالح ساختمانی روز به روز شاهد مصالحی با کیفیت تر و مقاوم تر هستیم.این مصالح عمر سازه را طولانی تر می کنند و در برابر عوامل مختلف از مقاومت لازم برخوردارند.

یکی از تکنولوژی هایی که در تولید مصالح به کار گرفته می شود تکنولوژی نانو است.تکنولوژی نانو به افزودن ذرات نانو به مصالح و افزایش کیفیت و کارایی آن ها اشاره دارد.مصالح نانو به خوبی در برابر تغییرات آب و هوایی فرسودگی زنگ زدگی تخریب نفوذ آب و حمله سولفات ها از خود مقاومت نشان می دهند و امروزه جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده اند.

همچنین با گرایش افراد به سمت هوشمندسازی ساختمان و اجرای اصول بهینه سازی مصرف انرژی مصالح جدیدی به نام مصالح هوشمند با قابلیت های منحصر به فرد وارد بازار شده اند.از جمله مصالح جدید که با همت و دانش متحصصین و فعالان حوزه ساخت و ساز تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرند به شرح زیر می باشند:
انواع مصالح جدید

برخی از مصالح ساختمانی از قابلیت تجدیدپذیری برخوردار نیستند و استفاده بی رویه از آن ها منجر به اتمام منابع و محروم شدن نسل های آینده از مصرف آن ها می گردد.در کل تمام مصالح چرخه محیط زیست را تحت تاثیر قرار می دهند و می توانند باعث ایجاد و یا پرهیز از خطرات زیست محیطی شوند.

در واقع از زمانی که این مواد از طبیعت استخراج می شوند تا هنگام تخریب آلودگی های بی شماری پدید می آورند که بر زمین و اتمسفر تاثیر سوء خواهد داشت.از این رو می توان گفت انتخاب مصالح پایدار اهمیت بسیار زیادی در حوزه ساخت و ساز دارد و با به کارگیری این مواد گام موثری در جهت کاهش خطرات زیست محیطی برداشته خواهد شد.

انواع مصالح بر اساس جنس کدام اند؟

مصالح ساختمانی بر اساس جنس به دو دسته مصالح مرکب و مصالح ساده دسته بندی می شوند.

انواع مصالح ساختمانی براساس نحوه ساخت کدام اند؟

هر کدام از مصالح ساختمانی به شیوه ای متفاوت تولید اما در کل می توان گفت مصالح یا به صورت پیش ساخته و یا به شکل درجا در صنعت ساختمان تولید و استفاده می شوند.

منظور از مصالح ساختمانی پیش ساخته چیست؟

مصالح پیش ساخته به مصالحی گفته می شود که در کارخانه یا کارگاه های مختلف تولید و سپس به محل اجرای پروژه منتقل و استفاده می گردند.

مصالح نوین ساختمانی چه هستند؟

با پیشرفت علم و تکنولوژی روز به روز شاهد مصالحی با کیفیت تر و مقاوم تر هستیم.این مصالح عمر سازه را طولانی تر می کنند و در برابر عوامل مختلف از مقاومت لازم برخوردارند مثل بتن اسفنجی پانل های گچی پیش ساخته ورق پلی کربنات کاشی حرارتی شیشه مات شونده هوشمند پانل کامپوزیت آلومینیومی

بهترین راه خرید مصالح ساختمانی چیست؟

مصالح ساختمانی یکی از مهم ترین موضوعات مورد توجه در هنگام ساخت خانه رویایی تان است.اگر مصالح ساختمانی که انتخاب می کنید کهنه و ضعیف باشند این به معنای هدر رفتن هزینه ی بازیابی آن ها به تنهایی است بدون در نظر گرفتن هزینه ی تعمیر.این انتخاب می تواند هر روز زندگی در آن جا را که گمان می رفت پناهگاهی برای خانواده تان باشد خطرناک سازد.مصالح ساختمانی قوی و با استاندارد بالا باید تنها مصالح ساختمانی باشند که تیم پیمانکاری می شناسند.انتخاب این مصالح ساختمانی همیشه به این معنی نیست که مجبور به خرج هزینه های زیادی هستید.هنوز راه هایی وجود دارد که می توان خرج کمتری کرد و در عین حال بهترین و باکیفیت ترین مصالح ساختمانی را که هر بخش از خانه تان را بادوام و ایمن می سازند به دست آورد.قبل از خرید هر گونه مصالح ساختمانی همیشه ابتدا حرف های پیمانکاران در خصوص مصالح ساختمانی که مورد نیاز هستند را بشنوید.می توانید از معماران و مهندسان در مورد برند مصالح ساختمانی و بهترین برندها بپرسید.آن ها کسانی هستند که با این مصالح ساختمانی کار می کنند و از این رو نقاط ضعف و قدرت مواردی را که با توجه به نقشه خانه و بودجه تان مناسب هستند را می دانند.اگر می خواهید در مصالح ساختمانی صرفه جویی کنید مثل کاشی دستگیره و سایر مواد به غیر از سیمان و مواد اسکلت زیرا از آن جا که برای سقف و فونداسیون خانه تان استفاده می شوند باید از کیفیت استثنایی برخوردار باشند می توانید از این نکات استفاده کنید.نقشه ی ساختمان باید کامل و دقیق باشد و تا پایان دنبال شود.تغییرات زیاد و غیرمنتظره در نقشه می تواند به هدر رفتن بودجه تان منجر شود.از این رو از روشن و دقیق بودن نقشه از ساخت و ساز گرفته تا کارگری که کار را انجام می دهد اطمینان حاصل کنید.اگر نقشه ساخت و سازتان به اندازه کافی بزرگ است می توانید از سه پیمانکار مختلف برآورد گرفته تا میانگین قیمت را برآورد کنید.این کار نشان خواهد داد که کمابیش چه مقدار هزینه در ساخت خانه تان صرف خواهید کرد.مطمئن شوید که بودجه ی اضافی برای تغییرات غیرمنتظره اما مورد نیاز داشته باشید.شما هم می توانید یک شرکت پیمانکاری را استخدام کرده تا مراقب پروژه باشند و از خرید مصالح ساختمانی گرفته تا ساخت و ساز را بر عهده بگیرند و یا می توانید مصالح ساختمانی را از گزینه های پیشنهادی که شنیده اید خریده و به دنبال گزینه های ارزان تر باشید و در عین حال شرکت پیمانکاری هم ساخت خانه را برعهده بگیرد.

در بعضی از فصول سال مصالح ساختمانیبرای پروژه های خاص ارزان تر هستند.به عنوان مثال ساخت یک ایوان را در نظر بگیرید.زمانی که هوا خوب است ساخت و استفاده از ایوان ها بهتر است و از این رو تامین کنندگان و پیمانکاران با فرا رسیدن تابستان هزینه ها را افزایش داده و بعد از تابستان کاهش می دهند و همراه با آن ها قیمت چوب بافت مبلمان پاسیو لوازم باغبانی و سایرمصالح ساختمانیکه می توان برای زیباسازی ایوان مورد نظرتان استفاده کرد هم کاهش و افزایش می یابند.به دنبال این فروش های فصلی باشید تا در هزینه ها صرفه جویی کرده و محصولات را عاقلانه انتخاب کنید.همیشه مواد ومصالح ساختمانیرا بخرید که کیفیت بالایی دارند اما شانس بیشتری برای ذخیره بیشتر بودجه تان می دهند.

اگر قصد صرفه جویی در منابع دیگر دارید می توانید خرید کنید.اولین راه فروشگاه های تخفیف دار است.فروشگاه های تخفیف دار فروشگاه هایی هستند که مصالح ساختمانی را از باقی مانده مصالح ساختمانی سایت های پیمانکاری حراج کالای آسیب دیده در آتش سوزی و تولیدکنندگانی که تخفیف می دهند خریداری کرده و به مشتریان به قیمت بالاتر اما با قیمت کمتر از خرده فروشی می فروشند.برخی هم مصالح ساختمانی مرجوعی کارخانه ها را که دارای آسیب جزئی تا متوسط هستند اما هنوز می توان آن ها را استفاده کرد خریداری می کنند.می توانید در تبلیغات آن ها را پیدا کنید.هم چنین می توانید از روزنامه یا حتی تبلیغات آنلاین برای پیدا کردن خرید و فروش های ارزان ترمصالح ساختمانی استفاده کنید.برخی از افراد تبلیغ فروش مصالح ساختمانیرا ارسال می کنند که در زیرزمین خانه شان مانده و می خواهند فضای زیرزمین را با فروش آن ها به قیمت ارزان تر خالی کنند.

مصالح ساختمانی را می توان در فروشگاه های مصالح ساختمانی محلی نیز خرید.بررسی کیفیت مصالح ساختمانی موجود در این فروشگاه ها مهم است.اگر در خصوص مصالح ساختمانی مطمئن نیستید باید با یک پیمانکار مشورت کنید تا به شما در تشخیص این که آیا این مصالح ساختمانی برای خانه تان مفید هستند یا نه کمک کند

چه مصالح ساختمانی در ساختمان به کار می روند؟

حتما تا به حال از کنار یک ساختمان نیمه کار و در حال ساخت که مهندسان و کارگران در آن مشغول به کار و حمل مصالح ساختمانی بوده اند بارها عبور کرده اید.برخی از کارگران گونی هایی را از پشت کامیون برمی دارند و روی دوش خود می گذارند و به داخل ساختمان می برند برخی دیگر آجرها را به بالا پرتاب می کنند یا با استفاده از یک فرغون که با طناب از بالا به صورت قرقره بسته شده است دیگر مصالح ساختمانی را به طبقات بالایی انتقال می دهند و هزاران مورد دیگر.

سؤال این است که آیا تا به حال به مصالح ساختمانی ای که کارگران آن ها را حمل می کنند دقت کرده اید؟ آیا فکر کرده اید که چرا در هر ساختمانی یک نوع مواد و مصالح خاص به کار گرفته می شود و در واقع چه تفاوتی بین آن ها وجود دارد؟
برای دانستن پاسخ این سوال ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.
مصالح ساختمانی در ساختمان سازی

مصالح ساختمانی ابزار پایه در ساخت یک بنا هستند.هیچ ساختمانی وجود ندارد که بدون به کار بردن ساده ترین مصالح بنای خود را تشکیل دهد و از طرفی دیگر کیفیت هر ساختمانی به نوع مواد و مصالح به کار رفته در ساخت آن بستگی دارد.مصالحی که شما در حالت عادی مشاهده می کنید ساده ترین انواعی هستند که مورد استفاده قرار می گیرند؛ اما از نظر کلی و به اصطلاح تخصصی این مواد و مصالح به دسته های مختلفی تقسیم می شود که دارای خواص فیزیکی شیمیایی و …هستند.
طبیعی بودن مصالح ساختمانی

تمامی مواد موجود در ساختمان سازی از دل طبیعت و معادن به دست می آیند و پس از تغییرات شیمیایی به مواد و مصالح دلخواه تبدیل می شوند و همان چیزی که شما امروزه آن ها را مشاهده می کنید می شوند.البته امروزه با پیشرفت صنعت و تکنولوژِی نوع ساخت مصالح از حالت سنتی به مدرنیته تغییر پیدا کرده است و حتی شاهد تغییرات اساسی در ساختار و شکل بسیاری آن ها به ویژه مصالح به کار رفته در نما مانند آجر و سنگ هستیم.شاید در اساس کاربرد آن ها تغییری به وجود نیامده باشد؛ اما شکل و ظاهر آن ها نسبت به گذشته تغییر زیادی داشته است.

مصالح ساختمانی مواد پایه ای هستند که در ساخت بنا باید مورد استفاده قرار بگیرند.حتی در ساده ترین ساختمان ها باید از مواد و مصالح مرتبط استفاده شود و این کیفیت آن ها است که مقاومت بنا در برابر عواملی مانند زلزله را تعیین می کند.

فروش سیمان

سیمان از مصالح ساختمانی که به صورت پودر سفید رنگ و پاکت های کرم رنگی عرضه می شود.خاصیت سیمان این است که در هنگام ترکیب با آب به یک ماده بسیار مقاوم تبدیل می شود و با توجه به مقاومت سیمان در برابر حرارت رطوبت و …به عنوان بهترین ماده در صنعت ساختمان سازی به کار گرفته می شود و سیمان جزو مواد کلیدی در ساختمان سازی است.

فروش آجر

آجر از مصالح ساختمانی ساده است که به دو صورت آهکی و رسی تهیه می شود.در نوع آهکی از سنگدانه های سیلیسی و در نوع رسی از سلیکات های آلومینیوم استفاده می شود؛ البته پایه تشکیل آجر خاک رس است.در گذشته از آجر بیشتر برای ساخت داخلی دیوارها استفاده می شد؛ اما امروزه به عنوان یک ابزار تزئینی داخلی هم کاربرد دارد که البته نوع این آجرها به آجر نسوز معروف است که مقاومت بالاتری نسبت نوع معمولی دارد.
فلز

فروش بلوک سیمانی

فروش بلوک سیمانی سنگین در تهران و کرج تامین بلوک سیمانی سنگین با قیمت مناسب کیفیت مناسب و تحویل به موقع در فروشگاه دیجی مصالح صورت می پذیرد تولید کننده انواع بلوک های سبک با پوکه های معدنی در سایزهای :تولید کننده انواع بلوک های سبک با پوکه صنعتی لیکا در سایزها و تولید و فروش انواع بلوک سیمانی و بلوک سبک پوکه ای تولید کننده انواع بلوک های سبک با پوکه صنعتی لیکا در سایزهای مختلف

بیشتر نوع فلزی که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد فولاد است.قابلیت جوشکاری و خمش پذیری سختی بالا از ویژگی های منحصر به فرد فولاد است که از آن بیشتر در تولید میلگرد استفاده می شود.اگر دقت کرده باشید در پی ساختمان از فولاد استفاده می کنند.

فروش پوکه معدنی فندقی

پوکه های معدنی بدلیل خواص فیزیکی خود همچون سبکی مقاومت در مقابل آتش.(عایق صوتی و حرارتی)دارای کاربردهای بسیار متنوع در بخشهای مختلف صنعت میباشند.در بسیاری از کشورهای صنعتی دنیا این منابع بصورت شایسته ای مورد شناسایی قرار گرفته.و در صنایع مختلف استفاده میشوند.عمده مصرف این مواد در صنعت ساختمان بوده که جهت سبکسازی استفاده میشود.سبکسازی منجر به کاهش نیروی زلزله وارد بر ساختمان شده و علاوه بر ارتقاء سطح ایمنی لرزه ای ساختمان باعث کاهش مصرف مصالح سازه ای بکار رفته در سازه نیز میگردد.با توجه به مصرف بیش از حد انرژی بدلیل ضعف سیستم عایقبندی(صوتی و حرارتی)اکثر ساختمانها.استفاده بهینه از پوکه معدنی میتواند علاوه بر افزایش ایمنی در مقابل زلزله به کاهش قابل ملاحظه در مصرف سایر مصالح با ارزشتر همچون سیمان میلگرد بیانجامد.پوکه معدنی فندقی قروه صادراتی ویژه تهران با دانه بندی 5-16 میلیمتر هر متر مکعب حدود 600 کیلو گرم ظرفیت حمل وانت 1 تا 2 متر ایسوزو تا 4 متر بادسان 8 متر ارسال بین 2 تا 4 ساعت پس از واریز وجه انجام میگیرد

فروش گچ

گچی که شما از آن به عنوان مصالح ساختمانی استفاده می کنید در واقع پودر آن است.پودر گچ ماده ای سفید رنگ است و مانند سیمان بعد از ترکیب با آب به یک ماده سفت تبدیل می شود.از گچ برای سفیدکاری هموار کردن سطح کاشی کاری سرامیک کاری تولید سقف کاذب و …استفاده می شود.در واقع دیوارهای سفیدی که اکثرا شما بعد از اتمام ساخت یک بنا مشاهده می کنید همان گچ است که روی آجر قرار گرفته است.
فروش چوب

چوب در واقع یک نوع از مصالح ساختمانی است که در نمای داخلی استفاده می شود.مهم ترین کاربرد چوب در ساخت کابینت چوبی است.چوب هایی که برای این هدف مورد استفاده قرار می گیرند دارای ویژگی هایی از جمله مقاومت در برابر پوسیدگی هوا و آب ترک خوردگی رشد باکتری و به ویژه موریانه ها و …است.

فروش سنگ

سنگ ها دیگر مصالح ساختمانی هستند که از آن ها هم در داخل خود بنا و همچنین نمای ساختمان استفاده می شود.البته امروزه سنگ ها بیشتر در تزئینات نمای بیرونی ساختمان ها مورد کاربرد قرار می گیرند.مقاومت در برابر خوردگی و تغییرات دما و زیبایی دو عامل مهمی هستند که از آن ها در ساختمان سازی استفاده می شود.

سنگ ها را می توان به چند دسته از جمله سنگ های آهکی سست با چسبندگی نامناسب سنگ های آهکی سخت و نیمه سخت با چسبندگی مناسب سنگ های آهکی فشرده گرانیت ها و در آخر کوارتزیت و شیشه ها که کمترین نوع چسبندگی را بین بقیه دارند تقسیم کرد.

فروش خاک

خاکی که در ساختمان سازی به کار گرفته می شود با خاکی شما در کوچه و خیابان مشاهده می کنید کاملا فرق دارد.در تعریف خاک آمده است که دارای قطر کمتر ۰.۰۰۲ میلی متر هستند.خاک رس بیشترین نوع خاکی است که شما آن ها را در حالت عادی شنیده اید و البته یک از مصالح ساختمانی مهم هم است.خاک رس خاکی است که حالت چسبندگی دارد و اگر چنین حالتی در آن وجود نداشته باشد به آن ماسه می گویند.دلیل استفاده از خاک رس این است که آب را از خود عبور نمی دهد و برای همین است که در مکان هایی مانند پشت بام به منظور ضد آب کردن آن استفاده می شود.

فروش سرامیک

سرامیک هم از مصالح ساختمانی مانند سنگ ها است که امروزه بیشتر جنبه تزئینی در نمای داخلی و به ویژه کف پوش ساختمان ها را دارد.از نظر جنس سرامیک در دسته مواد و مصالح غیرآلی و غیر فلزی قرار میگیرد که از خاک رس ماسه و فلدسپار تشکیل شده است.صنعت سرامیک با توجه به رشد چشمگیر استفاده از آن در ساختمان های مدرن نسبت به بقیه صنعت ها در حال گسترش است.
ملات

هر کسی حتی از ساختمان سازی چیزی ندارد حداقل برای یکبار هم که شده است روش تهیه ملات را دیده است.ملات را چسب ساختمانی می نامند و از همین رو مهم ترین مصالح ساختمانی هستند که هر بنا باید آن را به کار بگیرد.در واقع تمامی مصالح معرفی شده در بالا بدون ملات هیچ کاربردی ندارند.از ملات برای چسباندن آجر سنگ و بلوک استفاده می شود.ملات انواع مختلفی دارد که بسته به موقعیت های مختلف مورد کاربرد قرار می گیرند که ملات در حالت کلی شامل سیمان آهک گل خاک رس و ماسه است.استانبولی بیل و کمچه از سه ابزار پایه ای هستند که در ساخت ملات مورد استفاده قرار می گیرند.

فروش آهک در مصالح فروشی

آهک از همان مصالح ساختمانی طبیعی است که از دل معادن و به صورت سنگ آهک استخراج می شود و پس از فرآوری های لازم به پودر آهک تبدیل می شود و به مواد و مصالح دیگری برای افزایش مقاومت و …اضافه می شود.

فروش ماسه

فروش ماسه دوبارشور در تهران فروش ماسه شسته قیمت فروش ماسه طبیعی قیمت ماسه شسته ماسه بتن ریزی ماسه دو بار شور ماسه دوبارشور ماسه طبیعی ماسه طبیعی کامیونی ماسه کامبونی ماسه کفسازی

ماسه هم یکی از عناصر اصلی مصالح ساختمانی است که ترکیب آن با آهک یک ماده مقاوم در ساختمان های آجری را تشکیل می دهد.ماسه کوهستانی ماسه رودخانه ای ماسه بادی سه نوع ماسه ای هستند که در دنیا وجود دارند.ماسه کوهستانی نسبت به بقیه کیفیت بهتری برای استفاده در ساختمان سازی را دارد.البته دو ماسه دیگر هم دارای کاربردهایی هستند؛ اما باید تغییراتی روی آن ها انجام شود.

مصالح ساختمانی بسته به جنس نوع ساخت و منشأ و کاربرد آن به دسته های مختلفی تقسیم می شوند.بیشترین مصالح ساختمانی که در ساخت وساز به کار گرفته می شود شامل سنگ آهن خاک ماسه و …است که بسته به نوع مدل ساختمان باید مقدار متفاوتی را در نظر گرفت؛ اما نکته ای که باید در نظر داشت این است که حتی در ساخت یک بنای ساده این مواد مورد نیاز است.

خواص عمومی مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی دارای دو خواص فیزیکی و شیمیایی هستند.خواص فیزیکی شامل مقاومت در برابر انواع نیروهای کششی و …و خواص شیمیایی شامل ترکیب آن ها با عناصر طبیعی مانند آب وهوا است.همچنین مواد و مصالح دارای خواص مکانیکی و رفتاری هستند که همه این ها باید توسط مهندسان در هنگام ساخت مورد بررسی قرار بگیرد.
خواص فیزیکی همانطور که از نام آن پیدا است بیشتر روی ظاهر تأکید می کند.ظاهر مواد مانند رنگ وزن حجم جرم پوکی تخلخل وزن حجمی وزن مخصوص.همچنین مواردی مانند انتقال حرارت گرمای ویژه گرمای ذوب مقاومت در برابر آتش و مقاومت در برابر تغییرات دما از جمله خواص دیگر فیزیکی مصالح ساختمانی هستند.
در خواص مکانیکی مصالح ساختمانی مقاومت و پایداری آن ها در برابر نیروها را تعیین می کند.این خواص در تعیین مقاومت ساختمان و ضد زلزله بودن آن نقش بسیار اساسی و مهمی دارد.در واقع خواص مکانیکی رابطه مستقیمی با نیرو کار و انرژی دارد.
مقاومت مصالح ساختمانی

اولین دغدغه هر شخصی که در ساخت وساز فعالیت می کند مقاومت مواد و مصالح به کار برده در ساختمان است.از نظری علمی تعریفی برای مقاومت مواد و مصالح وجود دارد که به این صورت بیان می شود:توانایی مصالح در برابر شن ها و نیروها.مقاومت فشاری کششی ضربه ای و پیچشی از چهار نوع مقاومتی هستند که برای تعیین کیفیت مقاومت مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند.
خواص شیمیایی مصالح ساختمانی

خواص شیمیایی که در ظاهر مهم نیستند؛ اما نقش به سزایی در تعیین کیفیت مواد و مصالح ساختمانی دارند.در واقع کیفیت مواد در برابر هرگونه تغییرات شیمیایی توسط همین خواص تعیین می شود.در واقع بیشتر ترک هایی که شما روی سطوح بعد از مدتی مشاهده می کنید به خاطر همین توجه نکردن به خواص شیمیایی است.
ابزارهای کاربردی در مصالح ساختمانی:گونیا شاقول تراز تیشه استانبولی پتک چکش کلنگ بیل فرغون پیمانه متر شمشه

چه نکاتی را در هنگام خرید مصالح ساختمانی رعایت کنیم ؟

قسمت ساختمانی یکی از مهمترین بخش اقتصاد هر کشوری است که تاثیر مستقیمی بر اشتغال زایی مردم آن کشور دارد.

پیشرفت چشمگیر صنعت ساختمانی و همچنین مشاغل فراوان در آن باعث شده تا سود جویی عده ای موجب بکارگیری مصالح بی کیفیت در ساخت و ساز گردد.

با توجه به اینکه کیفیت مصالح ساختمانی به طور مستقیم بر سلامت و یا حفظ دارایی افراد جامعه تاثیرگذار است به همین دلیل رعایت استاندارد های این بخش و بکارگیری مصالح با کیفیت بسیار با اهمیت است.

اصلی ترین دلیلی که می تواند همه ی ما را مجاب کند که از مصالح ساختمانی با کیفیت استفاده کنید امنیت است!

متاسفانه حوادث طبیعی مانند زلزله می توانند به شدت باعث تخریب اماکن مسکونی ما انسان ها شوند در کشور ما به دلیل قدیمی بودن زیرساخت ها و در همچنین در برخی موارد استفاده از مصالح بی کیفیت این مشکل را دو چندان می کند که می توان گفت ما به وفور شاهد تخریب شدن ساختمان های قدیمی حتی برخی ساختمان های نوساز پس از وقوع زلزله ها هستیم.

اما اگر اندکی در انتخاب مصالح ساختمانی دقت کرده و تلاش کنیم که از مواد اولیه و مصالح ساختمانی با کیفیت تری در ساخت وسازهای خود استفاده کنیم این خطرات تا حد چشم گیری کاهش خواهند یافت.

و همچنین علاوه بر بحث امنیت به کارگیری مصالح استاندارد به کاهش هزینه های آتی شما نیز کمک خواهد کرد.

شما برای مثال استفاده از یک پنجره ی عایق را با یک پنجره ی معمولی مقایسه کنید!

ممکن است در نگاه اول پنجره ی استاندارد و عایق کمی گران تر به نظر برسد اما در طولانی مدت می تواند به بهتر شدن الگوی مصرف انرژی ساختمان شما کمک کرده و در نتیجه باعث صرفه جویی در مصارف انرژی گردد.

مصالح ساختمانی استاندارد چه خصوصیاتی دارند؟

یکی از اصلی ترین عوامل موثر در کیفیت ساخت و ساز ساختمان این است که مصالح ساختمانی مورد استفاده در ساختمان دارای استاندارد باشد.جهت تشخیص استاندارد بودن مصالح ساختمانی می توان روش هایی را به کار برد.

قابل توجه است که برای کنترل همه جانبه تولید مصالح ساختمانی به لحاظ استاندارد بودن دو راهکار وجود دارد یکی آزمایش و نظارت در محل تولید مصالح ساختمانی و دیگری نظارت کارشناسان سازمان نظام مهندسی (ناظرین محترم)و ازمایشگاه های ذیصلاح آن سازمان در محل استفاده از مصالح ساختمانی می باشد.

پس می توان نتیجه گرفت که طول عمر هر سازه به نوع سازه و مصالح به کار رفته در آن مرتبط است.

هر چه قدر که این گونه استانداردها بیشتر مورد توجه سازندگان ساختمان ها قرار گیرد علاوه بر این که باعث افزایش طول عمر ساختمان می شود بلکه با رعایت این استاندارد ها نگهداری از این واحدها برای مصرف کننده آسان تر است و با هزینه کمتری ساخت و ساز صورت می گیرد.

پس می توان گفت که بهره گیری از مصالح نا مرغوب ساختمانی در ساخت واحدهای شهری باعث به هدر دادن هنگفت سرمایه های ارزشمند ملی می شود.

اما با وجود وضع قوانین در خصوص استانداردهای ملی و مقررات ملی ساختمان همچنان احداث ساختمان هایی فاقد استانداردهای اولیه ساخت و ساز به ویژه از نقطه نظر به کارگیری و استفاده از مصالح غیر استاندارد و نا مرغوب رو به افزایش است.
تولید کننده معتبر مصالح ساختمانی

یکی دیگر از نکات قابل توجه در هنگام خرید محصولات ساختمانی توجه به معتبر بودن تولید کننده مصالح می باشد.

امروزه با افزایش کارخانه های تولید مصالح ساختمانی پیدا کردن تولید کننده ی معتبر که دارای محصولات معتبری باشد دشوار می باشد.

به عبارت دیگر شما عزیزان قبل از اینکه اقدام به خرید مصالح ساختمانی بکنید ابتدا باید از مهندسان و معماران مشورت بگیرید.

همواره یکی از دغدغه های مصرف کننده آگاهی از کیفیت محصول خریداری شده می باشد.کیفیت مصالح ساختمانی به عوامل بسیاری بستگی دارد که از مهمترین آنها می توان به مواد اولیه بکارفته اشاره نمود.
سخن پایانی

در آخر امیدوارم با مطالعه ی این مقاله بتوانید محصولات ساختمانی با کیفیت استاندار و تولید شده توسط سازندگان معتبر برای ساخت و ساز مسکن خود انتخاب بکنید.

این مطلب را نیز فراموش نکنید که حتما قبل از خرید مصالح ساختمانی با یک کارشناس معتبر مشورت کنید.

نتیجه گیری

استفاده از مصالح ساختمانی باکیفیت بیشتر از هر چیزی دیگر اهمیت دارد.بارها اتفاق افتاده است که بناهایی با بهترین نقشه های ساختمانی هم به دلیل به کار نبردن مواد و مصالح مناسب بعد از مدتی دچار مشکل شده و حتی ریزش هم کرده اند.از این رو شناخت مواد و به کار بردن بهترین نوع آن برای هر کسی واجب است.
مصالح ساختمانی همانطور که بیان شد بر اساس چند دسته از جمله نوع ترکیب و کاربرد تقسیم می شوند.مهم ترین نوع مواد که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد شامل گچ سیمان ماسه و سنگ و …است.علاوه بر این باید به مسئله خواص فیزیکی شیمیایی و مکانیکی مواد هم اهمیت قائل شد.این خواص روی بسته بندی بعضی از آن ها توسط کارخانه نوشته شده است.در هر صورت لازم است که حتما در هنگام خرید یک کارشناس با خود همراه ببرید.


7/23/2024 10:50:28 AM:Published Date